Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
praca sezonowa w Niemczech
04-04-2007, 03:05 PM
praca sezonowa w Niemczech
byŁem dziŚ w biurze poŚrednictwa pracy i znalazŁem ofertĘ pracy sezonowej w niemczech przy zbiorze truskawek jeszcz nie byŁem w pracy za granicĄ i chciaŁ bym zebyby byŁo wszystko ok.

praca jest w miĘscowoŚci schlagresdorf koŁo kupin
zbiur na akord za 6 kg 2.5 euro
zakwaterowanie w byŁej bazie wojskowej 3 euro za dobe
kaŁcja wynosi 20 euro
urzĄd rzĄda 100zŁ za koszty dokumentacji
jak mozna sprawdziĆ urzĄd czy jest rzetelny czy ma odpowiednie pozwolenia koncesie czycertyfikaty
proszĘ o informacje i sugestie kture mogĄ mi pomuc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-17-2008, 04:57 PM
Re: praca sezonowa w Niemczech
Ja na przykŁad od 3 lat jeŻdŻĘ do Niemiec na zbÓr truskawek. Jest to duŻa firma w okolicach Rostoku. Na poczĄtku bardzo siĘ obawiaŁam. W koŃcu zbiÓr truskawek to jedna z najgorszych prac sezonowych. Na moje szczĘŚcie okazaŁo siĘ, Że owszem, praca jest ciĘŻka, ale dobre i pewne zarobki oraz warunki socjalne sprawiŁy, Że w przyszŁym sezonie bĘdĘ tam po juŻ czwarty raz. ZnalazŁam siĘ tam przez mojĄ koleŻankĘ, ktÓra byŁa tam juŻ chyba 3 razy. DaŁa mi ona nr telefonu do pana z PoŁczyna Zdroju, zadzwoniŁam pod 094-3662712, resztĘ zaŁatwili juŻ oni. Pomogli mi nawet zaŁatwiĆ transport. BaŁam siĘ bardzo, pytaŁam o wszystko mojĄ koleŻankĘ. SprawdzaŁam ich stronĘ http://www.karls.pl, w koŃcu pojechaŁam. ByŁo warto, polecam.

iwonka37
04-18-2010, 01:23 PM
Iwona MuliŃska napisał(a):Ja na przykŁad od 3 lat jeŻdŻĘ do Niemiec na zbÓr truskawek. Jest to duŻa firma w okolicach Rostoku. Na poczĄtku bardzo siĘ obawiaŁam. W koŃcu zbiÓr truskawek to jedna z najgorszych prac sezonowych. Na moje szczĘŚcie okazaŁo siĘ, Że owszem, praca jest ciĘŻka, ale dobre i pewne zarobki oraz warunki socjalne sprawiŁy, Że w przyszŁym sezonie bĘdĘ tam po juŻ czwarty raz. ZnalazŁam siĘ tam przez mojĄ koleŻankĘ, ktÓra byŁa tam juŻ chyba 3 razy. DaŁa mi ona nr telefonu do pana z PoŁczyna Zdroju, zadzwoniŁam pod 094-3662712, resztĘ zaŁatwili juŻ oni. Pomogli mi nawet zaŁatwiĆ transport. BaŁam siĘ bardzo, pytaŁam o wszystko mojĄ koleŻankĘ. SprawdzaŁam ich stronĘ http://www.karls.pl, w koŃcu pojechaŁam. ByŁo warto, polecam.
Hej moŻesz napisaĆ coŚ wiĘcej o tej pracy ?? np.ile moŻna wyciĄgnĄc na miesiĄc i na ile siĘ tam jedzie pozdr.
05-06-2010, 11:59 AM
Witam chciaŁabym dowiedzieĆ sie troche o pracy w Niemczech na truskawkach w mieŚcie 49377 Langforden, Muhlendamm122 u Obsthof Wohlers'a, Konrad Wohlers??? pierwszy raz chciaŁabym wyjechac do pracy za granicĘ i strasznie sie boje zeby wszystko bylo ok.
MÓgŁby mi ktoŚ powiedziec coŚ na temat tej pracy? jakie sa warunki mieszkaŃ? jaka pŁaca? i czy mocnio jest ciĘzko bo bym chciaŁa troche zarobiĆ??:-)
Odpowiedz